Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Umělci

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz

Rok 2017

 • Ensemble Inégal

  Jádro vokálně instrumentálního souboru Ensemble Inégal tvoří čeští instrumentalisté a zpěváci specializující se na autentické provozování staré hudby na barokní nástroje a jejich věrné kopie. Ensemble Inégal a jeho užší výběr Pražští barokní sólisté založil Adam Viktora se sopranistkou Gabrielou Eibenovou v roce 2000. Od roku 2007 pořádá Ensemble Inégal každoročně vlastní koncertní cyklus „ České hudební baroko – objevy a překvapení“, v jehož programu zaznívají neznámé a znovuobjevené skladby českých barokních skladatelů a díla dochovaná v českých archivech.

 • Filharmonie Hradec Králové

  Filharmonie Hradec Králové byla založena v roce 1978 pod názvem Operní orchestr města Hradec Králové, o rok později bylo těleso přejmenováno na Symfonický orchestr Hradec Králové, v roce 1987 na Státní symfonický orchestr Hradec Králové. Od vzniku České republiky (1. 1. 1993) nese orchestr název Filharmonie Hradec Králové, vyjadřující historickou kontinuitu sahající přes Filharmonii Sokola v Hradci Králové (1921–65) až k Filharmonické jednotě činné ve městě od roku 1887.
 • Virgil Hartinger – tenor

  Rakouský tenorista Virgil Hartinger vyrůstal v hudební domácnosti a už v raném dětství se seznámil s klasickým zpívaným repertoárem. Je vyhledávaným sólistou, který zvládne velmi rozsáhlý repertoár. Recenzenti obdivují jeho přirozenou a expresivní muzikálnost, ale i jeho hřejivý a zvonivý témbr. Vystudoval Eastman School of Music v New Yorku a Mozarteum v Salzburgu. Postgraduálně studoval na Oberlin College v Ohiu s Richardem Millerem.
 • Marco Socías – kytara

  Kytarista Marco Socías se narodil ve španělském městě Málaga, kde získal i své první hudební vzdělání. To dále prohluboval účastí na mnoha mistrovských kurzech a studiem na Musikhochschule v Kolíně nad Rýnem. Mezi významné osobnosti, se kterými se během svých studií setkal, patří Carmen Gallardo, Antonio Company, José Tomás, José Miguel Moreno, Hubert Käppel a David Russell. Ve svých 21 letech se Marco stal nejmladším profesorem kytarové hry ve Španělsku.
 • Vojtěch Spurný – dirigent

  Vojtěch Spurný (*1964) - přední český dirigent, klavírista, cembalista a pedagog, studoval nejprve hru na klavír a flétnu na Pražské konzervatoři, později operní režii, dirigování a cembalo na Akademii múzických umění v Praze. Interpretaci staré hudby a hru na cembalo dále studoval na Hoogeschool voor de Kunsten v holandském Utrechtu, kde svá studia uzavřel diplomem "Uitvoerend musicus". Své vzdělání si dále rozšířil mistrovskými kurzy u J. Sonnleitnera, H. Rillinga a K. Gilberta aj. 
 • Pavel Svoboda – varhany

  Varhaník Pavel Svoboda je laureátem soutěží Pražské jaro a Bach-Wettbewerb Leipzig. Hudbě se začal věnovat na ZUŠ v Dobrušce, hru na varhany studoval na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Josefa Rafaji a Václava Rabase. Absolvoval Akademii múzických umění v Praze u doc. Jaroslava Tůmy, řadu interpretačních kurzů u významných varhaníků a roční stáž na Universität der Künste v Berlíně u nizozemského varhaníka Leo van Doeselaara. Na magisterské studium navázal disertací, na které pracuje v rámci doktorátu HAMU v Praze.

 • Adam Viktora – umělecký vedoucí

  Varhaník, dirigent a umělecký vedoucí souboru Ensemble Inégal Adam Viktora pravidelně vystupuje na hudebních festivalech a mezinárodních varhanních kongresech po celé Evropě, které provází přednáškami. Působí také jako poradce v odborných komisích při restaurování významných historických varhan. Je zakladatelem a uměleckým ředitelem ojedinělého projektu Český varhanní festival. Se sopranistkou Gabrielou Eibenovou založil soubor Ensemble Inégal a jeho užší výběr Pražští barokní sólisté v roce 2000.
 • Wihanovo kvarteto

  Wihanovo kvarteto je jedním z předních smyčcových komorních souborů, jež v nedávných letech vznikly z velké české interpretační školy. Kvarteto založené v roce 1985 si získalo mimořádný věhlas za interpretaci, jak domácího českého repertoáru, tak i mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních. Jeho rozvíjející se obdivuhodná mezinárodní kariéra zahrnuje vystoupení na předních festivalech v Evropě a na Dálném východě. Pravidelně koncertuje v USA a podniklo turné po Austrálii a Novém Zélandu.
 • Marek Zvolánek – trubka

  Trumpetista Marek Zvolánek se narodil v roce 1974 v Praze. Na trubku začal hrát v sedmi letech v Hudební škole hlavního města Prahy. Jeho studia pokračovala na konzervatoři ve třídě profesora Antonína Vaigla. Již během studií na sebe začal upozorňovat svými úspěchy, a tak se rozhodl své dosavadní vzdělání začít rozšiřovat u známých evropských kapacit, Hanse Ganche, profesora Salzburského Mozartea, a Konradina Grotha z Berlínské hudební akademie. Již v 18 letech se stal členem České filharmonie, kterou v té době řídil Václav Neumann.
 • Ivan Ženatý – housle

  Odborná kritika, posluchači i hudební kolegové označují Ivana Ženatého za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti.
  Houslový virtuos Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu.
 • Rok 2016

 • Rok 2015

 • Rok 2014

 • Rok 2013

 • Rok 2012