Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Rok 2016

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Aleš Bárta – varhany

  Aleš Bárta je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem domácích a později mezinárodních soutěží. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984.
 • Bennewitz Quartet

  Bennewitz Quartet je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích - v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Již v roce 2006 německý Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal: “...obdivuhodná byla vedle zřetelné strukturace hudby zvukově krásná tónomalba a intonační čistota provedení. Jen velmi zřídka člověk zažije takto umně a efektně znějící harmonie...Veliké umění.“
 • Czech Brass

  Žesťový soubor Czech Brass byl založen již v roce 1991, tehdy nadšenými studenty Pražské konzervatoře. Původně šlo o žesťové kvinteto, které se s postupujícími hudebními nároky rozrostlo o další dva nástroje. Hlavní myšlenkou tohoto rozhodnutí bylo seskupit špičkové hráče a využít jejich kvalit. Ruku v ruce s tím začalo i rozšíření repertoáru o hudbu, kterou soubor do té doby zatím nehrál.
 • Markus Flaig – basbaryton

  Německý basbarytonista Markus Flaig se dostal ke zpěvu přes hru na varhany a církevní studium hudby. Narodil se v Horb am Neckar, studoval u Prof. Beaty Heuer-Christen ve Freiburgu a Prof. Bertholda Possemeyera ve Frankfurtu nad Mohanem; spolupracuje již několik let s Carol Meyer-Brüttingovou. Jako basbarytonista působil v celé Evropě, Kolumbii, Mexiku a Korei, do Japonska ho zavedlo turné pod vedením Masaaki Suzukiho, nedávno byl na turné v Brazílii, Uruguay a Argentině.

 • Ivan Kusnjer – baryton

  Barytonista Ivan Kusnjer absolvoval Akademii múzických umění v Praze u prof. Teodora Šrubaře. Umělecky vyzrával na operních scénách v Ostravě a v Brně, od roku 1982 je v angažmá v Národním divadle v Praze. Absolvoval kurzy v Accademia Sigiana v Sieně a v Accademia Santa Cecilia v Římě. Je trojnásobným držitelem prestižní Ceny Thálie.

 • Martinů Voices

  Komorní sbor Martinů Voices existuje od roku 2010 a jeho cílem je interpretovat sborovou tvorbu na nejvyšší umělecké úrovni. Ansámbl složený z profesionálních zpěváků pracuje pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka. Dramaturgie sboru se zaměřuje především na hudbu 20. a 21. století, nevyhýbá se ale ani starším stylovým obdobím. Martinů Voices koncertují doma i v zahraničí a jsou hosty nejvýznamnějších hudebních festivalů.
 • Musica Florea

  Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace v ČR. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky, vlastní badatelská činnost a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků se staly nezbytnými charakteristickými rysy ansámblu.
 • Ludmila Peterková – klarinet

  Klarinetistka Ludmila Peterková působí jako sólistka, profesorka Pražské konzervatoře i moderátorka. Je laureátkou soutěže Pražského jara 1991, držitelkou cen Harmonie za nejlepší nahrávku roku 2001, Hudebních rozhledů, a dalších.

  V roce 2014 vystupovala jako sólistka s Čajkovského orchestrem v Moskvě pod taktovkou známého dirigenta Vladimira Fedoseyeva.
 • Otto Sauter – trubka

  Otto Sauter je známý německý hráč na picollo trubku, který za svou bohatou uměleckou kariéru vystoupil na řadě prestižních koncertních scén včetně koncertů pro prince Charlese, papeže Jana Pavla II. nebo vystoupení v Zakázaném městě v Číně. V 80. a 90. letech působil jako sólotrumpetista Brémské filharmonie a v 90. letech začal řídit i tamější trumpetový festival, na kterém přivítal i takové hvězdy jako Raye Charlese nebo Maynarda Fergusona a založil zde i trumpetovou akademii.
 • Marek Štryncl – dirigent

  Dirigent, violoncellista, sbormistr a skladatel Marek Štryncl (*1974) zastával již během studia na konzervatoři v Teplicích funkci koncertního mistra Severočeské filharmonie. Absolvoval pražskou Akademii múzických umění v oboru dirigování (2002) a studoval barokní violoncello na Dresdner Akademie für alte Musik. Zároveň se zúčastnil mnoha kurzů zaměřených na stylovou interpretaci (Chinon, Mainz, Basel, Valtice a další).
 • Lukáš Vasilek – sbormistr

  Lukáš Vasilek vystudoval dirigování na pražské Akademii múzických umění a hudební vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1998–2009 byl sbormistrem Foerstrova komorního pěveckého sdružení a v období 2005–2007 vykonával funkci druhého sbormistra operního sboru Národního divadla v Praze. V roce 2005 mu Unie českých pěveckých sborů udělila cenu Sbormistr junior. Od roku 2007 je Lukáš Vasilek hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru.