Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Rok 2015

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Collegium 1704

  Soubory Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 byly založeny cembalistou a dirigentem Václavem Luksem v roce 2005 při příležitosti projektu BACH – PRAHA – 2005, jenž stál na počátku spolupráce s MHF Pražské jaro. Od roku 2007 jsou pravidelnými hosty festivalů ve Francii, Belgii, Nizozemsku či Německu a na koncertech pravidelně hrají především díla Jana Dismase Zelenky.
 • Pavel Černý – varhany

  Varhaník, pedagog a organolog Pavel Černý vystudoval varhany na pražské konzervatoři a AMU. Jako sólista je často zván ke koncertním vystoupením. Kromě předních domácích podií (Pražské Jaro, FOK, Česká Filharmonie, Concentus Moraviae, Mezinárodní varhanní festival Olomouc, České kulturní slavnosti, Janáčkův Máj, Svatováclavský hudební festival a mnoho dalších) účinkoval v různých zemích Evropy, USA, Japonsku, Brazílii, Africe a Kubě.
 • Jaroslav Halíř – trubka

  Trumpetista Jaroslav Halíř se narodil 30. června 1975 v Děčíně. Od svých devíti let hraje na trubku pod vedením svého otce. Po ukončení studií na ZUŠ v Děčíně zvítězil Jaroslav Halíř ve finále soutěže základních uměleckých škol České a Slovenské republiky. O rok později se stává posluchačem ve třídě profesora Jiřího Jaroňka na Pražské konzervatoři. V roce 1992 získal 1. cenu na mezinárodní soutěži Concertino Praga.
 • Přemysl Kšica – varhany

  Přemysl Kšica se narodil v roce 1981 v Praze. Po maturitě na gymnáziu absolvoval studium hry na varhany na Pražské konzervatoři a na AMU v Praze (prof. Josef Popelka) a na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu (prof. Dr. Ludger Lohmann). Studiu varhanní improvizace se věnoval u prof. Jaroslava Vodrážky, doc. Jaroslava Tůmy a Johannese Mayra.
 • Václav Luks – dirigent

  Zakladatel pražského barokního orchestru Collegium 1704 a vokálního ansámblu Collegium Vocale 1704 Václav Luks studoval nejdříve na konzervatoři v Plzni a na Akademii múzických umění v Praze (lesní roh, cembalo). Svoje studia pak završil specializovaným studiem staré hudby na Schole Cantorum Basiliensis ve švýcarské Basileji (obory historické klávesové nástroje a historická provozovací praxe).
 • Adam Plachetka – basbaryton

  Rodák z Prahy Adam Plachetka je absolventem Pražské konzervatoře a HAMU. Je laureátem řady soutěží, například MPS Antonína Dvořáka. Roku 2005 debutoval v Národním divadle v Praze. V následujících letech zde nastudoval postavy jako Don Giovanni, Figaro (Le nozze di Figaro), Nardo (La finta giardiniera), Argante (Rinaldo) a Guglielmo (Cosí fan tutte). Od září 2010 je Adam Plachetka stálým členem ansámblu Wiener Staatsoper.
 • Natalia Rubiś – soprán

  Sopranistka Natalia Rubiś studovala zpěv nejprve na Hudební akademii ve Wroclawi, kterou zakončila mistrovským diplomem v roce 2014. Od roku 2013 studuje u Hendrikje Wangemann na Hochschule für Musik v Drážďanech a od září 2015 bude pokračovat ve studium na prestižní Yale School of Music v USA.
 • Škampovo kvarteto

  Škampovo kvarteto odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta, a velice rychle zdomácnělo na našich a zahraničních pódiích. K tomu jim pomohly i studijní pobyty na Scuola di Musica di Fiesole u Pierro Farulliho z Quartetto Italiano, u pianisty Malcolma Fragera, u členů Amadeus Quartet, Waltera Levina z Quartet LaSalle a další.
 • Jaroslav Tůma – varhany, kladívkový klavír

  Jaroslav Tůma - varhaník, cembalista, hráč na klavichord a kladívkový klavír se narodil v roce 1956 v Praze. Vystudoval tamní konzervatoř u prof. Jaroslava Vodrážky a Hudební fakultu AMU u Prof. Milana Šlechty a Prof. Zuzany Růžičkové. Je nositelem prvních cen v soutěžích ve varhanní improvizaci v Norimberku v roce 1980 a v holandském Haarlemu v r. 1986.
 • Ivan Ženatý – housle

  Odborná kritika, posluchači i hudební kolegové označují Ivana Ženatého za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. Houslový virtuos Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu.