Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Rok 2014

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Collegium Marianum

  Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory. Jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům.
 • David Eben - umělecký vedoucí

  David Eben je zakladatelem a uměleckým vedoucím souboru Schola Gregoriana Pragensis. Po absolutoriu oboru  klarinet na pražské konzervatoři roku 1986 začal studovat obor hudební věda na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.
 • David Erler - kontratenor

  Německý kontratenorista David Erler získal základní hudební vzdělání na Clara-Wieck-Gymnasium ve Zwickau. Zpěv studoval nejprve u Katrin Kapplusch, poté jako stipendista mnichovské Nadace Hannse Seidela u Marie Jonas a Marka Rzepka na Hoschule für Music und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ v Lipsku (do r. 2006).
 • Ensemble Inégal

  Ensemble Inégal se svým dirigentem Adamem Viktorou získal evropské renomé díky svým vysoce ceněným koncertům a CD nahrávkám a stal se synonymem pro objevy z odkazu geniálního českého barokního skladatele, Jana Dismase Zelenky. Ensemble Inégal je všestranné hudební těleso, jehož interpretační záběr se pne od renesanční hudby až po hudbu současnou.
 • Schola Gregoriana Pragensis

  Schola Gregoriana Pragensis byla založena Davidem Ebenem v roce 1987. První dva roky existence mohla zpívat pouze při liturgii, od konce roku 1989 se však intenzivně věnuje také nahrávání a často koncertuje doma i v zahraničí (Itálie, Španělsko, Francie, Belgie, Nizozemí, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Norsko, Švédsko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Izrael).
 • Jana Semerádová – flétna, umělecká vedoucí

  Flétnistka Jana Semerádová je absolventkou Pražské konzervatoře, Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (Teorie a provozovací praxe staré hudby) a Královské konzervatoře v Den Haagu (ve třídě Wilberta Hazelzeta). Je laureátkou mezinárodních soutěží v Magdeburku a Mnichově.
 • Pavel Steidl – kytara

  Pavel Steidl se narodil v Rakovníku. Na kytaru začal hrát v osmi letech a jeho prvním učitelem byl jeho bratr. Vystudoval pražskou konzervatoř, kde ho učili mimo jiné Milan Zelenka a Arnošt Sádlík
 • Vilém Veverka – hoboj

  Vilém Veverka je jedním z nejrespektovanějších českých hobojistů. Absolvoval Pražskou konzervatoř (F. X. Thuri) a Akademii múzických umění v Praze (Liběna Séquardtová), navštěvoval kurzy významného francouzského hobojisty Jeana-Louise Capezzaliho.
 • Adam Viktora – varhany, umělecký vedoucí

  Varhaník, dirigent a hráč na harmonium Adam Viktora vystupuje na hudebních festivalech po celé Evropě, přednáší a koncertuje na mezinárodních varhanních kongresech, působí jako poradce v odborných komisích při restaurování významných historických varhan a nahrává pro evropské rozhlasové a televizní stanice.
 • Barbara Maria Willi – cembalo

  Barbara Maria Willi patří k významným současným cembalistům evropského rozměru. Svá studia ve Freiburgu, Štrasburku a Salcburku ukončila s vyznamenáním v roce 1995. Ve stejném roce získala cenu „Prix d’encouragement-special mention” v cembalové soutěži v Bruggách.
  V současné době je profesorkou na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.