Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Rok 2013

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Radek Baborák - lesní roh

  Radek Baborák je v současnosti považován za nejlepšího světového hráče na lesní roh, získal řadu ocenění (např. Grammy Classic) a v sezónách 2003 – 2010 byl sólohornistou Berlínské filharmonie.
  Narodil se v Pardubicích v rodině s dlouhou muzikantkou tradicí. V osmi letech začal hrát na lesní roh, ve dvanácti letech se stal absolutním vítězem Concertina Praga.
 • Aleš Bárta - varhany

  Aleš Bárta je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase.
  Již při studiu se stal úspěšným účastníkem domácích a později mezinárodních soutěží. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984.
 • Český chlapecký sbor BONI PUERI

  Český chlapecký sbor BONI PUERI byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Dvousetčlenný sbor dosud absolvoval více než 2800 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
 • Jana Boušková - harfa

  Jana Boušková patří nepochybně k nejosobitějším a nejvyhledávanějším harfistkám současnosti. Vedle své umělecké spolupráce s předními orchestry se věnuje také komorní hře, kde spolupracuje s hudebníky jako jsou Maxim Vengerov, Christian Tetzlaff, Jurij Bašmet, Mstislav Rostropovitch, Radek Baborák, Emmanuel Pahud, Mathieu Defour, Patrickem Gallois, Sharon Kam a další. 
 • Kateřina Kněžíková - soprán

  Kateřina Kněžíková se narodila v roce 1982 v Bohumíně. V roce 2007 absolvovala Pražskou konzervatoř a v roce 2010 ukončila svá studia na Hudební fakultě Akademii múzických umění v Praze pod vedením Jiřiny Přívratské. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
 • Vojtěch Spurný - cembalo

  Vojtěch Spurný patří k nejvýznamnějším českým umělcům své generace. Studoval na pražské konzervatoři (flétna, klavír), AMU (operní režie, dirigování, cembalo) a na Vysoké škole v Utrechtu (cembalo a provozovací praxe staré hudby). K jeho učitelům patřili mj. i Helmut Rilling, Johann Sonnleitner a Kenneth Gilbert. Již od studií patří k zapáleným obhájcům tzv, historicky poučené interpretace, vede vlastní soubor dobových nástrojů Musica Salutaris.
 • Josef Špaček - housle

  Od svých šesti let se začal věnovat hře na housle. Jeho prvními kantory byli Hana Metelková, Pavel Prantl, na Pražské konzervatoři pak Jaroslav Foltýn. Již po prvním roce na konzervatoři byl přijat na prestižní školu Curtis Institute of Music ve Philadelphii, kde studoval v letech 2004 – 2009 u prof. Idy Kavafiana, v letech 2004 – 2006 ve třídě Jaimeho Lareda, v roce 2007–2008 u prof. Shmuela Askhenasiho.
 • Marek Štryncl - sbormistr

  Již během studia na konzervatoři v Teplicích zastával funkci koncertního mistra Severočeské filharmonie. Absolvoval pražskou AMU v oboru dirigování (2002) a studoval violoncello na Dresdner Akademie für alte Musik. Jako dirigent a sbormistr spolupracuje s význačnými komorními a symfonickými orchestry, sbory, ansámbly a sólisty (např. Magdaléna Kožená, Phillipe Jaroussky, The New Israeli Vocal Ensemble, Pražská komorní filharmonie). Zájem o dobovou interpretaci ho v roce 1992 přivedl k založení souboru Musica Florea, s nímž oživuje znovuobjevené autory zejména českého baroka a klasicismu.