Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Rok 2012

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Jiří Bárta - violoncello

  přední violoncellista své generace, studoval u Josefa Chuchra a Mirko Škampy v Praze, Borise Pergamenščikova v Kolíně nad Rýnem a Eleonore Schoenfeld v Los Angeles.
 • Gabriela Demeterová - housle

  Houslistka, violistka, sólistka světových orchestrů,  první česká finalistka a absolutní vítězka Mezinárodní houslové soutěže Yehudi Menuhina v Anglii, členka umělecké rady Akademie múzických umění v Praze, držitelka ocenění „Žena roku 2005“ v soutěži prestižního časopisu Prague Leaders Magazine…
 • Jana Jonášová - soprán

   je naší přední pěvkyní. Už jako posluchačka AMU se zajímala vedle virtuozních koloraturních skladeb o českou soudobou hudbu. Za skladbu Jan Kapra „Cvičení pro Gydli“,  komponovanou pro skvělé disposice jejího hlasu, získala Jana Jonášová cenu UNESCO. 
 • Miroslav Kejmar - trubka

  je přední český trumpetista. Studoval na Vojenské hudební škole a ve studiu pokračoval na Pražské konzervatoři a na AMU u prof. Václava Paříka. Jeho dalšími učiteli byli prof. Adolf Scherbaum, Antonín Dokoupil a Stanislav Šimek.
 • Přemysl Kšica - varhany

  se narodil v r. 1981 v Praze. Po maturitě na gymnáziu absolvoval studium hry na varhany na Pražské konzervatoři, na AMU v Praze (prof. Josef Popelka) a na Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst ve Stuttgartu (Prof. Dr. Ludger Lohmann). Varhanní improvizaci se věnoval u prof. Jaroslava Vodrážky, doc. Jaroslava Tůmy a Johannese Mayra.
 • Pavel Svoboda - varhany

  je jedním z nejúspěšnějších varhaníků mladé generace.
  Hudbě se začal věnovat na ZUŠ v Dobrušce, absolvoval Konzervatoř v Pardubicích (prof. Josef Rafaja a doc. Václav Rabas), mistrovské kurzy u zahraničních varhaníků a Universität der Künste v Berlíně u nizozemského varhaníka Leo van Doeselaara. Nyní studuje Akademii múzických umění v Praze u doc. Jaroslava Tůmy.
 • Jaroslav Tůma - varhany, cembalo

  varhaník, cembalista, hráč na klavichord a kladívkový klavír se narodil v roce 1956 v Praze. Vystudoval tamní konzervatoř u prof. Jaroslava Vodrážky a Hudební fakultu AMU u Prof. Milana Šlechty a Prof. Zuzany Růžičkové.