Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Další...

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Koncert se světovou premiérou 23. července 2016

  V sobotu 9. července se konal druhý koncert letošního ročníku festivalu, interprety byli barytonista Ivan Kusnjer a varhaník Aleš Bárta. Festival pokračuje třetím koncertem v sobotu 23. července, na němž se představí klarinetistka Ludmila Peterková a Bennewitz Quartet. Na tomto koncertě zazní ve světové premiéře skladba Herkommann Aria od Thomase Simaku, profesora na University of York v Anglii, za jeho osobní účasti.
 • Hudební léto Kuks 2016 - Opera plus

  Mediální partner festivalu Opera plus zveřejnil podrobnou zprávu o 7. ročníku festivalu.
 • Hudební léto Kuks 2016 - tisková zpráva

  Od 25. června do 20. srpna 2016 se bude konat 7. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Na pěti sobotních koncertech konaných v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu od 18:00 hodin se představí řada špičkových interpretů – německý trumpetista Otto Sauter (člen souboru Ten of the Best - jeden z deseti nejlepších trumpetistů na světě), německý basbarytonista a laureát bachovské soutěže v Lipsku Markus Flaig, klarinetistka Ludmila Peterková, barytonista Ivan Kusnjer, ale i soubory Bennewitz Quartet, Musica Florea či Martinů Voices. Vedle novodobé premiéry skladby Haydnova žáka Blažeje Smrčka z kukského archivu zazní i světová premiéra skladby pedagoga University of York v Anglii Thomase Simaku. Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury Daniel Herman, kardinál Dominik Duka a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek.
 • Plakát 7. ročníku festivalu

 • Světová premiéra skladby bude letos od skladatele Thomase Simaku z University of York

  I na letošním ročníku zazní skladba ve světové premiéře. Jejím autorem je skladatel Thomas Simaku, který působí jako pedagog na University of York v Anglii. Tento držitel řady ocenění napsal svou kompozici na téma Herkomanské árie (tedy jedné ze šporkovských árií) a přislíbil účast na koncertu 23. 7. 2016, na němž provede jeho skladbu Herkommann Aria klarinetistka Ludmila Peterková.
 • Zveřejnění programu 7. ročníku

  Na webových stránkách mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks byl zveřejněn program 7. ročníku festivalu. V sekci Program naleznete seznam koncertů, kterých bude v letošním roce celkem pět. Plakát a tisková zpráva bude uveřejněna během měsíce května.
 • Záštita 7. ročníku festivalu

  Záštitu nad 7. ročníkem festivalu převzali stejně jako v loňském roce:

   

  Daniel Herman – ministr kultury

  Mons. Dominik kardinál Duka OP – arcibiskup pražský

  Jiří Bělohlávek – šéfdirigent České filharmonie

 • Zahajovací koncert 7. ročníku festivalu

  Na zahajovacím koncertu 25. června 2016 vystoupí komorní sbor Martinů Voices se sbormistrem Lukášem Vasilkem. Úplný program 7. ročníku bude zveřejněn během jara 2016.

   

 • Rozhovor s ředitelem festivalu

  Zhodnocení 6. ročníku festivalu naleznete v rozhovoru s ředitelem a dramaturgem festivalu Vítem Havlíčkem na portálu Novinky.cz.
 • Ukončení 6. ročníku a recenze závěrečného koncertu

  V sobotu 22. srpna 2015 byl koncertem Ivana Ženatého a Jaroslava Tůmy uzavřen 6. ročník festivalu. Recenzi tohoto koncertu, na kterém zazněla i novodobá premiéra skladby Jakuba Jana Ryby, naleznete na portálu Opera plus.
 • Recenze koncertu s premiérou skladby O. Kvěcha

  Na koncertu 25. 7. 2015 zazněla světová premiéra skladby docenta pražské AMU Otomara Kvěcha, který byl osobně přítomen provedení. Koncertu se zúčastnil i šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek, který převzal záštitu nad letošním ročníkem. Více v recenzi na portálu Opera plus.
 • Recenze koncertu Collegia 1704

  Na portálu Opera plus byla uveřejněna recenze koncertu, na němž vystoupila polská sopranistka Natalia Rubiś a Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse. Na tomto koncertu, o němž informoval i portál Novinky.cz, zazněla i novodobá premiéra skladby Mater Christi Stephana Sailera z kukského archivu. 
 • Recenze zahajovacího koncertu 6. ročníku

  Na internetovém portálu Opera plus naleznete recenzi zahajovacího koncertu 6. ročníku festivalu, na němž vystoupil sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka a varhaník Přemysla Kšica.
 • Hudební léto Kuks: Plachetka, Ženatý i Collegium 1704

  O 6. ročníku informoval mediální partner festivalu Opera plus.
 • Hudební léto Kuks 2015 - tisková zpráva

  V letošním roce se bude konat 6. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Mezi 27. červnem a 22. srpnem proběhne celkem pět sobotních koncertů v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu, vždy od 18:00 hodin. Představí se na nich řada špičkových interpretů – sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka, houslista a profesor na Institute of Music v Clevelandu Ivan Ženatý, polská sopranistka Natalia Rubiś či Collegium 1704. Vedle světové premiéry skladby docenta pražské AMU Otomara Kvěcha zazní i dvě novodobé premiéry – Stephana Sailera z kukského archivu a Jakuba Jana Ryby. Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury Daniel Herman, kardinál Dominik Duka a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek.
 • Plakát 6. ročníku festivalu

 • Záštita 6. ročníku festivalu

  Záštitu nad 6. ročníkem festivalu převzali:

  Daniel Herman – ministr kultury

  Mons. Dominik kardinál Duka OP – arcibiskup pražský

  Jiří Bělohlávek – šéfdirigent České filharmonie

 • Zahajovací koncert 6. ročníku festivalu

  Na zahajovacím koncertu 27. června 2015 vystoupí sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka spolu s varhaníkem Přemyslem Kšicou. Na programu budou především díla Antonína Dvořáka – vedle jeho duchovních zpěvů Ave Maria a Hymnus k Nejsvětější Trojici zazní kompletní provedení cyklu Biblické písně.
 • Uzavření 5. ročníku festivalu

  5. ročník festivalu uzavřel koncert souboru Collegium Marianum. Tento koncert i celý festival shrnul článek v Krkonošském deníku.
 • Recenze koncertu se světovou premiérou

  Na portálu Opera plus naleznete recenzi koncertu, na němž zazněla 19. červance 2014 světová premiéra skladby profesora pražské AMU Ivana Kurze.
 • Hudební léto Kuks už popáté

  Mediální partner festivalu Opera plus uveřejnil podrobný text o letošním ročníku.
 • Hudební léto Kuks 2014 - tisková zpráva

  Od 21. června do 16. srpna se bude konat 5. ročník festivalu Hudební léto Kuks. Z důvodu celkové rekonstrukce kukského hospitalu proběhne letošní ročník v kostele Povýšení sv. Kříže v nedaleké obci Choustníkovo Hradiště. Na pěti sobotních koncertech se představí řada předních interpretů a souborů, např. Schola Gregoriana Pragensis, německý kontratenorista David Erler, Collegium Marianum či kytarista Pavel Steidl. V novodobé premiéře zazní skladba z kukského archivu v podání souboru Ensemble Inégal, ale i světová premiéra skladby profesora pražské AMU Ivana Kurze.
 • Plakát 5. ročníku festivalu

 • Abonentní vstupenka

  Novinkou letošního ročníku je cenově zvýhodněná abonentní vstupenka na celý festival, kterou lze zakoupit v místě konání jednu hodinu před zahajovacím koncertem 21.6. 2014. Více naleznete v sekci Vstupenky.
 • Anglická a německá verze webu festivalu

  Web festivalu Hudební léto Kuks byl rozšířen o anglickou a německou verzi. Přepínání mezi českou, anglickou a německou verzí stránek je možné přes symboly vlajek, které jsou umístěny na hlavní straně webu.
 • Zakončení 4. ročníku

  Koncertem hornisty Radka Baboráka a varhaníka Aleše Bárty byl 18. srpna ukončen 4. ročník festivalu. Nejen o tomto koncertu informoval Krkonošský deník
 • Zahájení 4. ročníku festivalu

  Český chlapecký sbor Boni pueri zahájil v sobotu 22. června 4. ročník festivalu. Na koncert upozornil mj. Krkonošský deník.
 • Hudební léto Kuks: Špaček, Baborák i Kněžíková

  O letošním ročníku informoval mediální partner festivalu Opera Plus.
 • Hudební léto Kuks 2013 - tisková zpráva

  V letošním roce proběhne 4. ročník festivalu Hudební léto Kuks. Mezi 22. červnem a 18. srpnem mohou posluchači navštívit celkem pět koncertů v kostele Nejsv. Trojice v Kuksu. Kromě špičkových interpretů, mezi nimiž je např. chlapecký sbor Boni pueri, houslista a koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček či sóloharfistka České filharmonie Jana Boušková, se mohou návštěvníci těšit na světovou premiéru skladby Emila Viklického, která zazní na závěrečném koncertu v podání bývalého sólohornisty Berlínské filharmonie Radka Baboráka.
 • Plakát 4. ročníku festivalu

 • Ohlédnutí za 3. ročníkem festivalu

  Závěrečným koncertem 18. srpna 2012 skončil 3. ročník festivalu Hudební léto Kuks. Ohlédnutí za letošním ročníkem přinesl Krkonošský deník.
 • Rozhovor s ředitelem festivalu

  Na portálu o opeře, baletu a vážné hudbě Opera PLUS naleznete rozhovor s Vítem Havlíčkem o letošním ročníku festivalu Hudební léto Kuks.

 • Hudební léto Kuks 2012 - tisková zpráva

  Od 8. července do 18. srpna se bude konat 3. ročník festivalu Hudební léto Kuks. V hospitálním kostele Nejsv. Trojice v Kuksu proběhnou celkem čtyři koncerty, vždy od 18:00 hodin. Na zahajovacím koncertu se představí houslová virtuózka Gabriela Demeterová za doprovodu varhaníka a cembalisty Jaroslava Tůmy. Dalšími interprety budou např. sopranistka Jana Jonášová, violoncellista Jiří Bárta nebo trumpetista Miroslav Kejmar. Záštitu nad festivalem převzal hejtman královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, poslanec PhDr. Robin Böhnisch a senátor MUDr. Pavel Trpák. 
 • Plakát 3. ročníku festivalu