Hudební léto Kuks 2017

 

 

 

Hudební léto kuks 2017

Aktuality

HudebniletoKuks.cz HudebniletoKuks.cz - english version HudebniletoKuks.cz - german version HudebniletoKuks.cz
 • Na festival zavítá Wihanovo kvarteto

  Wihanovo kvarteto zavítá na festival Hudební léto Kuks v sobotu 22. července. Více na portálu Královédvorsko.
 • Třemi přídavky zakončil špičkový španělský kytarista Marco Socías koncert festivalu Hudební léto Kuks

  Třemi přídavky zakončil špičkový španělský kytarista Marco Socías sobotní koncert festivalu Hudební léto Kuks. Zaplněnému kostelu předvedl program sestavený výhradně z děl španělských autorů. Více zde.
 • Špičkový španělský kytarista Marco Socías vystoupí na festivalu Hudební léto Kuks

  Špičkový španělský kytarista Marco Socías vystoupí v sobotu 8. července na festivalu Hudební léto Kuks. Podrobnosti o koncertu na portálu Královédvorsko.
 • Recenze zahajovacího koncertu 8. ročníku

  V sobotu 24. 6. 2017 byl koncertem Ivana Ženatého a Filharmonie Hradec Králové s Vojtěchem Spurným zahájen 8. ročník festivalu, a to netradičně ve Dvoře Králové nad Labem. O tomto koncertu ke 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského přinesl recenzi portál Opera plus.
 • Hudební léto Kuks 2017 - tisková zpráva

  8. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks se bude konat od 24. června do 19. srpna 2017 a nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se uskuteční v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové a půjde o slavnostní koncert ke 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského. Vystoupí na něm houslový virtuos a profesor na Institute of Music v Clevelandu Ivan Ženatý a Filharmonie Hradec Králové. Další koncerty budou tradičně v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu, vždy od 18:00. Představí se na nich řada špičkových interpretů – španělský kytarista Marco Socías, rakouský tenorista Virgil Hartinger, ale i Wihanovo kvarteto, Ensemble Inégal a další. Tradičně zazní i novodobá premiéra z kukského archivu a světová premiéra skladby, tentokrát od profesora pražské AMU Juraje Filase, jehož díla jsou opakovaně uváděna i v newyorské Carnegie Hall.
 • Plakát 8. ročníku festivalu

 • Zveřejnění programu 8. ročníku

  Na webu festivalu Hudební léto Kuks byl zveřejněn program 8. ročníku festivalu. V sekci Program naleznete seznam koncertů, na nichž letos vystoupí např. špičkový španělský kytarista Marco Socías, rakouský tenorista Virgil Hartinger, Ensemble Inégal, Wihanovo kvarteto a další. Těšit se můžete také na novodobou premiéru z kukského archivu i světovou premiéru, tentokrát od prof. Juraje Filase. Plakát a tiskovou zprávu uveřejníme zanedlouho.
 • Festival zahájí 24. 6. 2017 koncertem ve Dvoře Králové Ivan Ženatý a Filharmonie Hradec Králové

  8. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks zahájí 24. 6. 2017 koncertem ve Dvoře Králové houslista Ivan Ženatý a Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Vojtěchem Spurným. Půjde o slavnostní koncert ke 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského. Zazní hudba českých autorů 19. století – B. Smetany, L. Zvonaře, Z. Fibicha a A. Dvořáka. Program ostatních koncertů, které proběhnou tradičně v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu, bude zveřejněn již brzy.
 • Ukončení 7. ročníku

  V sobotu 20. srpna 2016 byl koncertem fenomenálního německého trumpetisty Otto Sautera a souboru Czech Brass uzavřen 7. ročník festivalu. O koncertu informoval portál Novinky.cz.
 • Recenze koncertu německého basbarytonisty Markuse Flaiga a souboru Musica Florea

  Portál Opera plus zveřejnil recenzi koncertu německého basbarytonisty Markuse Flaiga a souboru Musica Florea, na němž 6. srpna 2016 zazněla i novodobá premiéra skladby z kukského archivu.
 • Recenze koncertu L. Peterkové a Bennewitz Quartet

  Na portálu Opera plus byla uveřejněna recenze koncertu, na němž vystoupila klarinetistka Ludmila Peterková a Bennewitz Quartet. V zaplněném kostele Nejsv. Trojice byl přítomen i profesor Thomas Simaku z University of York v Anglii. Tento skladatel napsal pro festival skladbu Herkommann Aria, která byla v Kuksu provedena ve světové premiéře.
 • Hudební léto Kuks na Facebooku

  Festival Hudební léto Kuks nyní naleznete i na Facebooku.
 • Další...